Oferta
Drożdżowniki

Oferujemy również systemy rozładunku drożdży płynnych z kontenerów IBC lub cystern, z bezpośrednim dozowaniem na produkcję lub przez zbiorniki pośredniego magazynowania. 

Systemy rozkładu drożdży płynnych

Oferujemy również systemy rozładunku drożdży płynnych z kontenerów IBC lub cystern, z bezpośrednim dozowaniem na produkcję lub przez zbiorniki pośredniego magazynowania. 

 

W zależności od wielkości produkcji klienta oferujemy zbiorniki magazynujące o pojemnościach od 1000 do 20000L wyposażone w mieszadło ramowe, intensyfikujące chłodzenie zbiornika i eliminujące problem sedymentacji drożdży.

 

Najważniejsze cechy:

Stabilne warunki przechowywania i dozowania drożdży.
Systemy rozładunku i magazynowania drożdży płynnych Biostar  utrzymujA zadaną, temperaturę w zakresie 2-6 °C, Mieszadło ramowe służy do delikatnego mieszania płynnych drożdży eliminując ryzyko lokalnego przemrożenia produktu oraz przekroczenia dopuszczalnej prędkości przepływu drożdży powyżej ~0.6 m/s. Podobne wymagania przestrzegamy przy projektowaniu rurociągów dozujących, ograniczając prędkość podawania mleczka drożdżowego do 0.6 m/s i ciśnienia pompowania do 3 bar. Opcjonalnie rurociągi dozujące wykonujemy z płaszczem chłodzącym w celu utrzymania parametrów temperaturowych przy długich odcinakach dozowania. Dokładność dozowania jest zapewniona dzięki zastosowaniu przepływomierzy elektromagnetycznych zintegrowanych w system automatyki BIOSTAR.Przestrzeganie powyższych warunków pracy z drożdżami i zastosowanie pomp o małym ścinaniu, zapewnia wysoką przeżywalność komórek drożdżowych oraz aktywność, przez cały czas przechowywania mleczka drożdżowego.  
Do naszych instalacji rozładunku i magazynowania drożdży oferujemy systemy chłodzenia pracujące na glikolu polipropylenowym oraz ekologicznych czynnikach chłodniczych R290, R449, CO2. Istnieje możliwość podłączenia instalacji procesowych Biostar to zakładowych układów wody lodowej/glikolu.
 

Wysoka higiena pracy urządzeń i dokładność dozowania.
Przemyślana konstrukcja zbiorników, pozbawiona przestrzeni, w których mogłyby gromadzić się zanieczyszczenia, łatwy dostęp do przyłączy zbiornika ułatwia szybkie dokładne mycie zgodne z najwyższymi standardami. Opcjonalnie oferujemy systemy mycia CIP, które gwarantują pełne bezpieczeństwo sanitarne pracy z mleczkiem drożdżowym.
 

Najwyższe standardy higieniczne linii dozowania mleczka drożdżowego.
Nasze instalacje do mleczka drożdżowego wyposażamy w pompy o higienicznej konstrukcji, charakteryzujące się minimalnym ścinaniem (śrubowe, dwuśrubowe oraz krzywkowe), układy mycia CIP i system odzysku produktu z rurociągu (PIGing) a wraz z orbitalnie spawanymi rurociągami  zapewniamy łatwość mycia i dezynfekcji.


Pełna integracja systemu.
Posiadamy doświadczenie w integracji systemów procesowych Biostar z systemami silosowymi i recepturowymi wiodących producentów. Spiromatic, Dosetech, Cepi. Wykonujemy również autorskie system recepturowania komponentów płynnych oraz integrację z systemami silosowymi. 
 

Zainteresowany/a? Zadzwoń