Oferta
Fermentatory BIO-FM-ECOLINE

 

Aby pomóc Państwa dołączyć do grona elitarnych piekarń wypiekających pieczywo na prawdziwym naturalnym zakwasie przygotowaliśmy specjalny fermentator BIO-FM-ECOLINE. Pozwoli on uporać się z  brakiem odpowiednio przygotowanych fachowców,  ułatwi zapanowanie nad reżimem technologicznym zapewniając stałość parametrów takich jak temperatura i czas poszczególnych etapów prowadzonej fermentacji. Zapewni również dużą elastyczność produkcji w waszych piekarniach tak istotną dla wymagań dzisiejszego rynku pieczywa. 
Nowe urządzenie pomoże  w przygotowaniu, magazynowaniu oraz opcjonalnie w dozowaniu aktywnych kwasów, podmłód oraz mleczka drożdżowego.

 

Konstrukcja fermentatora serii
BIO-FM-ECOLINE

 

Fermentator Bio-Fm-Ecoline to urządzenie powstałe w oparciu o bogate doświadczenie w produkcji maszyn piekarskich.  Łatwo może być  przystosowany do prowadzenia zakwasów żytnich, pszennych, podmłód oraz mleczka drożdżowego o wydajność w zakresie TA 190-300

 • Fermentator BIO-FM-ECOLINE  to zbiornik dwupłaszczowy wykonany  w technologii laserowo spawanego płaszcza pillow-plate. Izolacja termiczna zbiornika wykonana jest maty waty mineralnej. 
 • Urządzenie wyposażone jest w mieszadło typu ramowo-rurowego dodatkowo wyposażone w teflonowe skrobaki. 
 • Wszystkie elementy mające bezpośredni kontakt z żywnością posiadają certyfikat FDA/ EFSA
 • Za stabilność parametrów fermentacji odpowiada opracowany przez  BioStar układ regulacji temperatury z pełną regulacją mocy. System pracuje na ekologicznym czynniku chłodniczym R32. W połączeniu z teflonowymi skrobakami mieszadła nie występuje ryzyko przymarzania mieszaniny do ścianek zbiornika.
 • Układ sterowania automatycznie reguluje parametry procesów fermentacji, namnażania oraz prawidłowego magazynowania aktywnego biologicznie materiału. Szafa sterownicza wyposażona jest w 7” dotykowy wyświetlacz HMI. 
 • Opcjonalnie zbiorniki fermentacyjne serii BIO-FM- ECOLINE  posadowione mogą być na tensometrach, sterowanie rozbudowane o systemy wagowe . W raz z pompą z elastycznym wirnikiem umożliwi to automatyczne dozowanie zakwasu po wpisaniu na panelu żądanej ilości. 

Jak działa nasz fermentator BIO-FM-ECOLINE

 

Bio-Fm-Ecoline jest urządzeniem pozwalającym na prowadzenie żurów, zakwasów pszennych i żytnich podmłód oraz mleczka drożdżowego. Urządzenie pracuje w dwóch trybach:

 

 • Tryb I: to przygotowanie mieszaniny wody mąki lub wody i drożdży. Po wymieszaniu rozpoczyna się proces fermentacji (zadana temperatura i czas procesu). Zakończenie czasu fermentacji, urządzenie automatycznie przechodzi w tryb II pracy (chłodzenie) przechowywania.
 • Tryb II: to schłodzenie i przechowywanie aktywnego biologicznie materiału. Materiał pobieramy grawitacyjnie poprzez zawór klapowy lub opcjonalnie może być dozowany automatycznie.

Jaka jest wartość dodana naszych zbiorników do twojej produkcji?

 

 • Stałe parametry technologicznie nie zależne od ilości materiału w zbiorniku, pory roku oraz nastrojów osób odpowiedzialnych za produkcję zakwasu.
 • Zwarta modułowa budowa
 • Łatwa demontaż mieszadła ułatwiający mycie oraz adaptację urządzenia.
 • Łatwość utrzymania urządzenia w czystości. Wystarczy ok 10 minut i jeden operator z myjką ciśnieniową do umycia urządzenia.
 • Cicha i niezawodna praca
 • Przejrzystą, prostą obsługą
 • Małe zużycie energii

Dostępne pojemności zbiornika oraz wymiary urządzenia

Typ Pojemność Załadunek Moc Mieszadła Moc Chłodnicza/Grzewcza A D C
BIO-FM-E-650 650L 60-400kg 1,5kW 3,5kW 1560 1322 1794
BIO-FM-E-1000 1000L 80-650kg 2,2kW 5,5kW 1760 1522 1994

Opcje wyposażenia

1 Sterowanie oparte na komponentach Firmy Delta Standard
2 Układ grzania/chłodzenia pracjący na czynniku R32 Standard
3 Mieszadło ramowe wyposażone w teflonowe skrobaki Standard
4 Walcowo-Stożkowa przekładnia Nord do napędu mieszadła Standard
5 Sterowanie oparte na komponentach Firmy Siemens Opcja
6 Zestaw szaf nierdzewnych Rittal na panel operatorski oraz układ sterowania (Tylko dla wersji ze sterownikiem Siemens) Opcja
7 Układ dozowania i recepturowania Opcja
11 Mieszacz wody BIO-WT-MX Opcja

 

Istnieje możliwość wyposażenie urządzenia w pompy krzywkowe, śrubowe, jak również przystosowanie urządzenia do pracy z rurociągiem dozowania.

Układ chłodzenia może być zainstalowanym bezpośrednio na ramie urządzenia lub opcjonalnie na ścianie. Odległość od zbiornika nie powinna być większa niż 6 m, z przewyższeniem max 3 m

 

Zainteresowany/a? Zadzwoń