Firma Biostar obecna jest na rynku piekarskim od ponad stu lat, specjalizując się w produkcji maszyn piekarskich, w tym między innymi żurowników, drożdżowników, kwasowników. Głównym obszarem zainteresowań firmy z Łodzi jest wyprowadzanie ciast na wszystkie rodzaje wypieków piekarskich. Biostar stawia sobie cel ułatwienie pracy ciastowego, szczególnie przy prowadzeniu procesów fermentacji zgodnie z tradycyjnymi technologiami.
Producent maszyn piekarskich zapewnia urządzenia do wytwarzania i dozowania żuru (żurowniki i żurownia), kwasu o wydajności 190–200 (kwasowniki), przygotowania i dozowania płynnych podmłód (pszenniki) oraz mleczka drożdżowego (drożdżowniki). Pragniemy podkreślić, że firma BioStar z uwagi na stabilną pozycję na rynku, oraz duże doświadczenie w przemyśle jest gwarantem rzetelnego wykonania dostaw oraz daje pewność fachowej obsługi serwisowej.
Rok 1903 to moment, w którym wypiekanie chleba na stałe zagościło w życiu naszej rodziny. Mimo młodego wieku mój dziadek podjął bardzo trudne wyzwanie biznesowe i uruchomił swoją pierwszą piekarnię na Bałuckim Rynku. Miał świadomość, że jedynie pieczywo najwyższej jakości i w atrakcyjnych cenach pozwoli przetrwać wśród trzech piekarń działających w sąsiedztwie. Sukces osiągnięto dzięki ciężkiej i rzetelnej pacy oraz doskonałej znajomości rzemiosła, a piekarstwo stało się pasją, która zawładnęła następnymi pokoleniami. Już od wykonania pierwszego wypieku dziadek hołdował maksymie: „radośnie wypiekany, pachnący chleba zawsze znajdzie klienta”.
Firma prosperowała z dużym powodzeniem aż do wybuchu wojny, utworzenia Getta Litzmanstadt, a w konsekwencji zniszczenia budynku piekarni.
Zaraz po wyzwoleniu Łodzi, piekarnia wznowiła działalność w rejonie Zielonego Rynku przy ul. Legionów 30 (później Zielona) pod szyldem Franciszek Krusz i Syn. Oferowane tam wypieki szybko znalazły uznanie okolicznych klientów i cieszyły się nieustającym powodzeniem. Piekarnia przetrwała do końca lat sześćdziesiątych, kiedy to firma przegrała potyczkę z władzami PRL.
Zakaz prowadzenia działalności gospodarczej przez mego ojca zmusił rodzinę do przeniesienia się pod Skierniewice, gdzie mimo zaawansowanego już wieku rodzice rozpoczęli ponownie wypiekanie chleba w nowo uruchomionej piekarni, pod szyldem Piekarnia Mechaniczna Barbara Krusz. W połowie lat dziewięćdziesiątych ze względu na podeszły wiek właścicieli zakończyła działalność. Pamięć przykrych doświadczeń związanych z negatywnym nastawieniem władzy ludowej do tzw. „prywatnej inicjatywy” spowodowała, że rodzice nie życzyli sobie, aby rodzinne tradycje piekarskie były kontynuowane, wręcz motywowali do szukania szczęścia w innych branżach.
Swego rodzaju skażenie genetyczne pokazało jednak, że trudno jest wymazać z pamięci zapach piekarni i smak tradycyjnego chleba na prawdziwych zakwasach. Nic dziwnego więc, że zrodziła się myśl, aby spróbować wykorzystać wielopokoleniowe doświadczenie i zdobytą na studiach wiedzę. Wspomnienie ciężkiej i wytrwałej pracy obojga rodziców, ciągłe borykanie się z brakiem fachowców i chętnych do nauki tak wspaniałego zawodu, stało się dodatkową motywacją, aby kontynuować rodzinną tradycję.
Wysoka jakość i walory zdrowotne pieczywa są efektem ogromnej wiedzy, doświadczenia i bezwzględnego przestrzeganie reżimu technologicznego. Przy obecnym brakach na rynku pracy należało jak najszybciej usprawnić, a wręcz zrewolucjonizować prowadzenie zakwasów i przygotowanie ciast. Wprowadziliśmy na rynek startery i urządzenia pozwalające na monitorowanie procesów fermentacji.