Po zakończeniu fermentacji żurownik automatycznie przechodzi w tryb chłodzenia. Dojrzały , odpowiednio schłodzony żur możemy przechowywać nawet do 48 godzin bez obawy o zmianę jego jakości.
Powtarzalną wysoką jakość wypieków zagwarantuje wymiana zaczątku, co siedem dni.
Jak najbardziej. Prawidłowa fermentacja gwarantuje wysoką zawartość L(+) kwasu mlekowego, przyjaznego dla naszego organizmu oraz detoksykację mąki (rozkład mykotoksyn).
Najdoskonalszą metodą sprawdzania dojrzałości żuru jest pomiar kwasowości. Jednakże stosowanie wyselekcjonowanych kultur bakterii, monitorowanie temperatury i czasu fermentacji pozwala na dokładne określenie jego dojrzałości biologicznej.
Standardowo żur pobieramy grawitacyjnie poprzez otwarcie zaworu klapowego. Znacznie dokładniej i wygodniej możemy dozować żur przy pomocy pompy wirowej z wykorzystaniem modułu wagowego.
Nie. Wykonanie zbiornika umożliwia bezproblemowe utrzymanie czystości.
Pasażowanie żuru to przerobienie go w celu zwiększenia jego masy. Do dojrzałego żuru dodajemy odpowiednie ilości wody i mąki a następnie prowadzimy fermentację ściśle z zaleceniami.
Pieczywo wypiekane z zastosowaniem technologii BioStar charakteryzuje się kuszącym zapachem i smakiem, chrupiącą skórką i prawidłowym elastycznym miękiszem. Niepodważalna jest jego wyjątkowo długa świeżość. Ponadto nawet po kilku dniach chleb się nie kruszy.
Nie. Panel sterowania jest bardzo przejrzysty, a wszelkie wprowadzanie parametrów nie sprawia najmniejszych kłopotów.