Aktualność
Zaproszenie do współpracy z naszą Firmą BioStar P.P.H.U. Witold Krusz.

Cofnij się

Od ponad dwudziestu pięciu lat  systematycznie pracujemy nad  dostosowywaniem tradycyjnych technologii prowadzenia ciast do zmieniających się wymogów ekonomii  produkcji i coraz większych oczekiwań Klientów.
W celu intensyfikacji działań z początkiem czerwca  br. rozpoczęliśmy wspólnie  z Wydziałem Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej, przy wsparciu Funduszy Europejskich, pracę nad nowymi starterami do odroczonej fermentacji, technologii, pozwalającej na większą mobilność wypieków, a w konsekwencji na rozluźnienie reżimu produkcyjnego. 
Mimo, iż trafiliśmy na fatalny okres pandemii uznaliśmy, że aktualnie koniecznym jest przyspieszenie badań mogących wspomóc piekarzy, gdyż nieoczekiwane pojawiły się trudności komplikujące funkcjonowanie piekarń. 
Wirus COVID-19 wymusza wysoki reżim sanitarny, między innymi ogranicza ilości osób przebywających na zmianie itd.
Względy ekonomiczne bezwzględnie dyktują podjęcie szybkich działań w celu usunięcia  przeszkód i zapewnienia spokojnej pracy. Stąd nasza propozycja wspólnego przeciwdziałania pojawiającym się problemom. 

Mogłoby wydawać się iż, szybkie zakupy to brak  czasu na tzw. grymaszenie. Nic bardziej mylnego. Klienci stali się teraz jeszcze bardziej wymagający. Dodatkowy wolny czas stworzył możliwość  celebrowania  posiłków i  wnikliwego analizowania jakości tego, co  spożywamy. W rezultacie notuje się radykalną zmianę oczekiwań Klientów. 
Z uwagi na fakt, że nie można codziennie mieć świeżego pieczywa, klienci chcą, aby to kupione „na zapas” po prostu dłużej kusiło zapachem i smakiem.  Bardziej zaradni starają się rozwiązać problem we własnym zakresie. W mediach społecznościowych pojawiają się liczne i cieszące się ogromnym zainteresowaniem,  porady, jak w warunkach domowych  upiec cudownie chrupiące bułeczki lub przepyszny chleb i to na własnoręcznie przygotowanym, prawdziwie naturalnym zakwasie.
Powinien to być wyraźny sygnał  dla branży piekarskiej, by jak najszybciej zareagować na oczekiwania rynku.
Proponujemy więc wspólną pracę nad opracowaniem  technologii opartej na specjalnych starterach gwarantujących szybką inicjację, prawidłowe ukierunkowanie i powtarzalności fermentacji przy jednoczesnym zapewnieniu pożądanych cech organoleptycznych i wartości prozdrowotnych gotowych wypieków.

Wymiana uwag, spostrzeżeń i doświadczeń, wspólne testowanie nowych starterów, pozwoli wszystkim na efektywne uporanie się z powstałymi problemami.

                            Z wyrazami szacunku
                                         Witold Krusz